Nije lako održavati dom, posebno ukoliko na tom mestu živte nekolikog godina. Tada se nakupe naizgled sitnice koje nam nisu potrebne, a nemamo srca da ih bacimo, iako nam je potreban dodatni prostor
Jednom moramo da se odlučimo i iz doma iznesemo stvari koje nam zaista nisu nužne i ne koristimo ih. Kako bi vam bilo lakše, profesionalni organizator objašnjava šta to možemo odmah da bacimo:
Posude za skladištenje hrane
Plastične posude poseduje gotovo svaka kuhinja. Ostavljamo ih od ranije pojedene hrane, za slučaj da nam možda zatreba. Na kraju se često ispostavi da nam nikada nisu ni trebale, a zauzimaće toliko mesta.
Previše flaša i šoljica za vodu
Dve stvari koje se "nečujno" nakupljaju tokom godina su šolje i flaše za vodu. Vaša kolekcija može da bude zabavna, ali ako stvara nepotreban nered, možda je vreme da je smanjite.
Pročitajte još: Pet NEVEROVATNIH TRIKOVA SA LAKOM ZA KOSU: Olakšaće vam mnoge kućne poslove
- Kuhinje su jedan od najtežih prostora u kući za organizovanje, a za mnoge, flaše za vodu i šolje doprinose disfunkciji i neorganizovanosti. LJudi imaju tendenciju da ih kupuju. Moje pravilo je da imate samo flaše za vodu i šolje koje apsolutno volite, koristite ili vam trebaju - savetuje Kenika Vilijams, profesionalni organizator, piše The Spruce.
Šminka i kozmetika sa isteklim rokom trajanja
Fioke i police u kupatilu pune starih senki i šampona obično se zaborave dok vam ne zatreba prostor.
- Rezervna kozmetika je jedna stvar, ali sve sa isteklim rokom trajanja treba da bude zaboravljeno. Ne samo da to povećava fizički nered u vašem prostoru, već može predstavljati i zdravstvene rizike od upotrebe proizvoda kojima je istekao rok trajanja - kaže ona.
Stari peškiri i posteljina
- Stare peškire (pa čak i posteljinu) treba baciti svakih nekoliko godina. Vremenom počinju da gube moć upijanja, pa je dobra praksa da ih zamenite na svake dve godine ukoliko to možete.
Pročitajte još: Ne morate da bacate GRUBE PEŠKIRE: Povratite im mekoću u pet koraka (VIDEO)
Pokvareni uređaji
Nered često nastaje kada imate predmete koji nisu u dobrom stanju, ali ih svejedno čuvate sa namerom da ih popravite ili vam je žao da ih bacite.
- Sve što je pokvareno sa malim ili bez šansi da bude popravljeno na vreme, trebalo bi da bude odbačeno. Zauzima dragoceni prostor u kući - objašnjava Vilijams.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU