5 koraka do VITKE FIGURE: Otkrivamo kako jednostavno da počnete da jedete ispravno

05. 03. 2023. 000000 21:00

Foto: Profimedia

Dakle, ako ste već odredili prioritete i spremni ste da počnete da menjate svoju ishranu, figuru i život uopšte, evo uputstva korak po korak za vas.

Pročitajte još: Saveti koji će vam pomoći da imate miran i kvalitetan san

Korak 1 - Bacite smeće od hrane

Odbacijte hranu niske nutritivne vrednosti, ona ne donosi nikakvu korist telu, ometaju apsorpciju hranljivih materija i kvare zdravlje. Držeći svoje telo podalje od ove hrane, već činite veliki korak ka zdravom i vitkom telu.

Ovo uključuje:

  • Šećer i proizvodi koji ga sadrže;
  • Peciva i drugi proizvodi od belog brašna;
  • Brza hrana (pomfrit, pica, rolnice, čips, krekeri, itd.);
  • Kobasice i poluproizvodi od mesa;
  • Majonez, kečap i drugi sosovi;
  • Sokovi, soda.

Korak 2 - Uklonite alkoholna pića

Pročitajte još: 8 razloga zbog kojih treba da jedete KRUŠKE: Imaju veoma pozitivan uticaj na zdravlje, a za ovu grupu ljudi su posebno korisne

Ova grupa štetnih proizvoda zaslužuje posebnu pažnju. Alkohol, čak iu malim količinama, negativno utiče na ljudski organizam. Promoviše zadržavanje vode, usporava metabolizam, „ispere“ vitamine i minerale kojih već nedostaje.

Čak i ako vam je cilj da smršate, a ne postanete zdraviji, alkohol će ipak morati da se eliminiše, bar na neko vreme, jer direktno utiče na prejedanje. Alkoholna pića deluju na neurone koji kontrolišu apetit i čine da osećamo intenzivnu glad. Kao rezultat, čak i mala doza može dovesti do kvara hrane.

Korak 3 - Uspostavite režim konzumiranja vode

Pročitajte još: Poslušajte ove savete i tretmani vam neće biti potrebni: Otkrivamo kako bi trebalo da izgleda vaša ISHRANA

Počnite da pijete vodu u normalnim količinama potrebnim vašem telu. Ovaj korak je veoma efikasan, jer voda učestvuje u svim biohemijskim procesima, pomaže u razgradnji masti, normalizuje stolicu, potiskuje apetit i otklanja otok.

Izračunajte količinu vode koristeći formulu 30 mililitara po kilogramu telesne težine. Ako je vaša težina 70 kilograma - vaša količina vode je 2100 mililitara dnevno. Ova količina je neophodna za normalno funkcionisanje vašeg tela i morate zapamtiti da mu obezbedite vodu.

Pređite na naviku da radite ovo:

Pročitajte još: Svete biljke koje će vas štititi ukoliko ih budete gajili u svom dvorištu: Ove 4 biljke će vam pomoći, a mogu imati i lekovito dejtvo (FOTO)

  • Popijte jednu čašu (tople) vode nakon buđenja - to će pomoći da se telo pokrene nakon spavanja.
  • Pijte jednu čašu vode 30 minuta pre svakog obroka.
  • Pijte vodu tokom fizičke aktivnosti.
  • Popijte jednu čašu vode 60 minuta pre spavanja.

Korak 4 - prilagodite ishranu

Ne zaboravite na cirkadijalne ritmove, oni su važni za pravilno funkcionisanje tela. Da bi funkcionisao kao sat, potrebno je da pratite ne samo obrasce spavanja, već i ishranu. Izračunajte koliko obroka vam je prijatno da jedete dnevno i pokušajte da jedete u isto vreme. Prilagodite ovaj raspored svom ritmu života kako biste ga učinili što udobnijim.

Pročitajte još: Svi znamo šta znači kada vas SVRBI LEVI DLAN, ali da li znate šta znači kada zasvrbe drugi delovi tela

Morate imati 3 glavna obroka, a užine ostaju na vaš zahtev, odnosno na zahtev. Ako telo traži, uključite grickalice između glavnih obroka, ali ako ne osećate glad između njih, nema smisla namerno grickati.

Korak 5 - Učinite ishranu stilom života

Da pravilna ishrana ne bi bila privremena dijeta, već način života, prilagodite se dugotrajnom radu. Evo navika koje će vam pomoći:

Pročitajte još: Tajna smisao koja menja svest svakoga od nas: Nikola Tesla na potpuno drugačiji način tumačio je "OČE NAŠ"

  • Pročitajte o prednostima svakog proizvoda koji koristite - ovo će vas motivisati;
  • Ne kupujte brzu hranu, slatkiše i brzu hranu – ako ovih proizvoda nema kod kuće, manje ćete biti u iskušenju da se oslobodite;
  • Naviknite se na pravilo tanjira: svako glavno jelo stavite na ravan tanjir (tačno polovinu tanjira treba da zauzme sveže povrće, četvrtinu tanjira treba da bude meso ili riba, a drugu četvrtinu prilog);
  • Promenite način kuvanja hrane - pržite bez ulja, na pari ili u rerni;
  • Nemojte se prejedati, zapamtite da zasićenje dolazi 15-20 minuta nakon jela. Obučite se da pratite sitost i zaustavite se na vreme.

BONUS VIDEO:

 

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU