ZAMAH KRILA LEPTIRA: Metoda uklanjanja stresa, strahova i blokada

Magazin Praksa

02. 01. 2023. 000000 07:00

Foto: profimedia

'Wingwave tehniku'  ustanovili su i razvili psiholozi Cora Besser-Siegmund i Harry Siegmund. Svojom višegodišnjom praksom i radom u Hamburgu, došli su do ove metode koju su i zaštitili.
Kod ove metode reč je o koučingu, a popularno je još nazivaju i “koučing emocija”, pošto je u ovoj metodi primarno vraćanje emocija u ravnotežu. Sav taj disbalans uslovljen je, i nastaje zbog emocionalnih blokada, stresova, nekih preteranih navika, itd. Wingwave tehnika će vas vratiti u balans, jer će vam umanjiti anksioznost, napetost, emocionalne blokade, podići će vam energiju, osloboditi vam kreativne potencijale, brže i lakše ćete razmišljati i donositi odluke koje će maksimalno iskoristiti vašu predodređenost i vaš kavalitet. Takođe kako stručnjaci navode, povoljno utiče na kvalitet sna.

Pročitajte još: Znakovi koji pokazuju da ste hronično umorni: Pet jasnih simptoma

Foto: Profimedia

Wingwave tehnika namenjena je mentalno zdravim osobama, koji su u određenim životnim segmentima “zapeli” ili oslabili. Pored toga, ona služi i onima koji žele da razviju nove obrasce ponašanja koji će njihovu kreativnost i druge kvalitete istaći i olakšati im život. Ova tehnika kombinuje NLP (neurolingvistička programiranja), bilaterarnu stimulaciju hemisfera (uvođenjem osobe budno u REM stanje), kao i kineziologiju (korišćenjem miostatičkog testa (O-ring test) sa kojim se uviđaju emocionalne blockade, a meri i uspešnost postignutog rezultata).

Pročitajte još: Ostanite ZDRAVI: Kako nadoknaditi nedostatak VITAMINA D tokom zime uz pomoć tri JEFTINE NAMIRNICE

U samom terminu onaj početni deo reči “wing” odnosi se na zamah leptirovih krila. Prema teoretičaru haosa Edward Lorenza: zamah leptirovih krila na jednom kraju Zemlje može da izazove uragan na drugom kraju. Uslov da se to desi je u tačno utvrđeno vreme i mesto. Tačnije, kako pokreti očiju u REM fazi su brzi pokreti, tako su ih i poistovetili sa lepetom leptirovih krila, a uz tačne aspekte i osećanja, koje stvara određen problem koji poseduje osoba nad kojom se vrši sesija. Dakle, ove metode mogu pokrenuti gomilu osećaja tj. doživljaja, koje će odvesti osobu ka pozitivnom ishodu, takoreći, do pozitivne promene ponašanja.
Ovu tehniku možemo nazvati i “metodom mahanja”, jer osoba prati prst wingwave praktičara, koji ga ubrzano pomera levo-desno. Takođe, u iste svrhe se u seansi primenjuje muzika koju osoba sluša.

 

 

                                  Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU