Kako da MIKROTALASNU pećnicu pravilno koristite i UŠTEDITE SVOJE VREME
Mikrotalasna pećnica je savršena kada treba da optimizujete svoje vreme u kuhinji, a da ne komplikujete svoj život. To je jednostavan za upotrebu, svestran i kompaktan kućni aparat sa malom potrošnjom energije.
Pročitajte još: Trik za čišćenje: Stari, zagoreli TIGANJ će izgledati kao da ste ga tek kupili
Naravno, funkcije odmrzavanja i zagrevanja koje nam štede vreme ostaju „trajna klasika“. Ali savremeni modeli mikrotalasnih pećnica imaju mnogo širi spektar funkcija: automatski programi kuvanja, režimi kuvanja na pari, programi sa kontrolom temperature za ravnomerno i besprekorno pečenje.
Šta ne treba stavljati u mikrotalasnu?
Nema tečnosti bez zatvarača. Ako se dugo ostave nepoklopljene na visokim temperaturama, prskanje od sosova, umaka i pića je zagarantovano. Da biste izbegli mrlje na mikrotalasnoj pećnici, trebalo bi da ih zatvorite poklopcem.
Pročitajte još: Najbolji metod za čišćenje sudopere: Evo od čega bi prvo trebalo da počnemo
Nema proizvoda u koru, ljusci i ljusci. Jaja, krompir, grožđe, paradajz, kobasice su sve namirnice koje se ne mogu peći u mikrotalasnoj pećnici. Generalno, nisu pogodni za kuvanje u takvoj rerni, jer mogu da puknu u njoj. U ekstremnim slučajevima, da biste izbegli neprijatne incidente, možete probiti površinu ovih proizvoda na nekoliko mesta.
LJute papričice u mikrotalasnoj pećnici se ne preporučuju, jer se pri zagrevanju kapsaicin koji se nalazi u njima, koji daje pekoći ukus, postaje još ljutiji, usled čega paprika može postati nezdrava.
Posude za mikrotalasnu pećnicu: kako ih koristiti?
Obratite pažnju na materijale kontejnera koje koristite. Ne bi trebalo koristiti aluminijum i termoze. Može izazvati opasne varnice.
Hrana za poneti se obično prebacuje u druge kartonske kutije.
Pre upotrebe plastičnih posuda, morate proveriti da li su pogodne za mikrotalasne pećnice.
BONUS VIDEO:
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU