Stručnjak objašnjava: Najčešća greška kod pranja odeće u veš-mašini koja dovodi do stvaranja legla bakterija
Koliko vam se puta desilo da opran veš ostavite u mašini jer ne možete odmah da ga raširite? Možda u tome ne vidite problem, ali stručnjaci upozoravaju šta se tada dešava.
Kada odeća ostane u bubnju nakon zavšetka pranja duže od 30 minuta dolazi do razmnožavanja bakterija kojima najviše odgovara toplo i vlažno okruženje.
„Jedan od najvažnijih delova održavanja domaćinstva čistim i urednim je redovno pranje odeće. Ali mokar veš ostavljen u mašini samo 30 minuta nakon završetka ciklusa može uzrokovati bujanje bakterija”, otkriva stručnjak za pranje veša, Teri Fišer.
Pročitajte još: Drvene daske i varjače PRAVILNO SE PERU na jedan način: Deterdžent nije dovoljan
Fišer je objasnio da su mnogi predmeti i površine u kući prčjaviji nego štp mislimo, odnosno da su leglo bakterija:
“Većina nas voli da misli da su nam kuće lepe i čiste i da dobro uklanjamo svu prljavštinu. Ali istina je da je nemoguće naše domove potpuno osloboditi od bakterija i da su čak i najneverovatnije svakodnevne stvari leglo prljavštine. Iako su uobičajeni zadaci čišćenja kao što su brisanje podova, čišćenje tuševa i redovno brisanje površina prilično očigledni, predmeti koji se koriste svakodnevno možda mesecima ili čak godinama nisu dezinfikovani i mogu se zaboraviti i postati leglo bakterija”, objašnjava on, pa dodaje:
„Kućni predmeti kao što su daljinski upravljači, posudice za so i biber kao i ručke na vratima koriste se mnogo puta dnevno i obično ne pomišljamo da ih redovno dezinfikujemo. Iako može da bude težak zadatak da održavamo naše domove čistima i da klice zadržimo dalje, znati da su neki od najprljavijih stvari u domu može biti pola posla”.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU