Evo kako pravilno ZALIVATI CVEĆE na terasi tokom VRELIH letnjih dana
Cveće na terasi posebno je osetljivo tokom vrelih letnjih dana, dodatno ukoliko je terasa tokom većeg dela dana u suncu. Zalivanj je jedini spas za opstanak naših biljaka, ali nekada svedočimo situacijama kada upravo previše zalivanja rezultira propadanjem i sušenjem biljaka.
Zalivanje obavljajte tako da se biljke dobro natope dok voda ne procuri u tanjirić.
Stručnjaci savetuju da učestalim zalivanjima biljke dovodimo u stanje iscrpljenosti.
Pročitajte još: Oterajte MIŠEVE iz dvorišta zauvek! Mirise OVE 4 biljke NE PODNOSE i držaće ih podalje
Zalivajte biljke kada se supstrat u saksiji potpuno osuši. Čak i ako ostane suv 2-3 dana, biljke neće stradati. Kada ih zalivate, uvek iskoristite priliku da im u vodu za zalivanje dodate neko od vodorastvorljivih đubriva. Zalivanje obavljajte tako da se biljke dobro natope dok voda ne procuri u tanjirić. Ostavite cveće da ovako odstoji 30 minuta, a onda prospite višak vode iz tanjirića.
Pročitajte još: RUSKI narodni preparat za pritisak: Rešite se HIPERTENZIJE uz tri sastojka (RECEPT)
U toku letnjih meseci, pogotovo kod balkonskih biljaka, zalivanje će nekada morati da se obavlja i dva puta u toku dana. Idealno rešenje za ovaj problem su saksije i žardinjere sa duplim dnom koje imaju rezervoar iz kojeg se supstrat lagano natapa, a može da prihvati vodu za nekoliko dana zalivanja.
Pročitajte još: Čuveni RUSKI TRAVAR Dmitrij Jurovski otkriva tajnu jakog prolećnog IMUNITETA (RECEPTI)
Prilikom zalivanja biljaka, a pre svega ako zalivate rastvorom đubriva, vodite računa da ne pokvasite listove. Čak i ako se ovo prilikom zalivanja dogodi, nakon zalivanja istuširajte biljke da im skinete đubrivo sa listova.
Dobro je da cveće zalivate u jutarnjim časovima.
Bonus video:
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU