Važan deo rutine: Kako da pravilno očistimo PRAŠINU SA SOBNIH BILJAKA?
Adekvatno zalivanje, prihrana, presađivanje biljaka, sunčeva svetlost i nega neophodne su za razvoj sobnog cveća. Međutim, jednu grešku mnogi prave, a uzrokuje da liske požute i biljka uvene. reč je o prašini koja se često nahvata na liskama i ne dopušta da biljke normalno dišu.
Održavanje biljaka
Prašina može sprečiti biljke da upijaju sunčevu svetlost, a kao posledica toga smanjiće se nivo hlorofila koji je neophodan da bi biljka bila zdrava. Zbog toga je jako važno da liske biljaka redovno čistite i uklanjate sloj prašine. Osim što će izgledati lepše, učiniće da budu zdrave, bogatije i bolje se razvijaju. Da bi vaše sobne biljke što bolje cvetale i listale, neophodno je da ovo uradite bar jednom sedmično.
Pročitajte još: Kako da LALE u vazi duže traju? Mali trik za duže trajanje prolećnog cveća
Ovaj postupak je vrlo jednostavan, potrebna vam je samo vlažna krpa sa kojom ćete nežno obrisati biljke. Važno je da očistite površinu i ispod lista, kao i stablo. Najbolje je koristiti običnu mlaku vodu, ali se za negu nekih biljaka (na primer, fikusa) preporučuje da očistite biljku pivom - posle toga će liske posebno sijati.
U ovu svrhu možete koristiti i bocu sa raspršivačem, pa poprskati biljke vodom, a zatim prebrisati. Važno je da ne preterate sa količinom vode kod biljaka koje ne trpe prekomerno zalivanje. Manje sobne biljke možete i "istuširati" u kadi ili tuš kabini.
Pročitajte još: Nega SOBNOG KAKTUSA: Jedna od najčešćih biljaka u domovima
Tokom čišćenja listova, ne zaboravite da uklonite staro lišće ili uvenule cvetove kako bi nove mogle neometano da se razvijaju.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU