Omiljeni ZIMSKI modni dodatak može biti LEGLO BAKTERIJA: Kako se pravilno održava ŠAL?
Šalovi su omiljeni modni dodatak za hladne dane, ali treba imati na umu da lako mogu postati leglo bakterija, jer se često nose.
Bakterije koje se na njima skupljaju mogu izazvati zdravstvene probleme poput iritacije kože lica ili vrata, pojavi bubuljica ili pak respiratornih alergija.
Pročitajte još: Zašto nije dobro sušiti veš u ZATVORENOJ PROSTORIJI, pored radijatora?
- Posvetite više pažnje ovim odevnim predmetima. Pomislite na šminku, znoj, masnoću kože, ostatke parfema koji se skupljaju oko vašeg vrata - upozorava dermatolog Korin Fips i podseća da kape, šalove i rukavice treba prati od tri do pet puta tokom zimske sezone.
Različiti materijali
Šal od kašmira je najsigurnije oprati na ruke, ali tako da ga na kraju ne cedite snažno i ne kačite na žicu, već ga raširite na peškiru.
Pamučni šal može da se pere na temperaturi od 30 do 40 stepeni blagim deterdžentom. Izbegavajte sušenje u mašini za sušenje veša jer možete imati problema s peglanjem.
Šal od sintetike pere se na maksimalnoj temperaturi od 40 stepeni, kao i ostala odeća od ovog materijala, jer najbrže poprima neprijatne mirise pri nošenju.
Vuneni šal treba prati na ruke u hladnoj vodi blagim deterdžentom, ili ukoliko imate program za vunu, možete ga ubaciti u mašinu. Sušite ga isključivo na vazduhu.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU