Želite da sprečite da SREBRNA RIBICA napadne vašu kuću? Zaštitite se uz pomoć OVIH SAVETA

13. 11. 2021. 000000 09:40

Foto: Shutterstock

Sprečiti da se srebrna ribica useli u vaš dom je lakše nego da ih se rešite kada uđu. Najbolje je osigurati da ne stvarate prijatno okruženje za ove prljave insekte. Oni vole da žive ispod naših laminata i parketa i izlaze samo noću.

Pročitajte još: PRIRODNO I JEFTINO: Osam stvari koje možete očistiti uz pomoć soli

Alergije

Srebrna ribica može izazvati alergijsku reakciju sa simptomima sličnim astmi. Pomislite na začepljenost, suzenje očiju i curenje iz nosa. Oni su takođe nosioci bakterija. Sve vrste bakterija su vezane za noge srebrne ribice, a to očigledno ne želite u svojoj kući.

Isprobajte trik sa krompirom: prepolovite krompir i stavite ga u otvorenu plastičnu kesu. Skrob će privući napasti

Srebrna ribica

Srebrna ribica voli vlažno okruženje i prodire u vašu kuću kroz pukotine i rupe. Često se kriju u zidovima vaše kuće, između njih i izolacije. Tamo je lepo, toplo i vlažno. Pošto srebrna ribica najbolje uspeva u vlažnoj klimi, učinite sve što možete da izbegnete vlagu u kući.

Foto: Piksabej

Često možete naći srebrnu ribicu na podu vašeg kupatila jer je tamo lepo i vlažno. Možete ih naći i u kadi. Životinje ne mogu dobro da hodaju po klizavim površinama, pa kada pokušaju da se popnu u kadu ili izađu iz nje, često skliznu nazad.

Prevencija

  • Uverite se da izbegavate vlagu što je više moguće tako što ćete provetravati vlažne prostorije i ostaviti da se odeća dobro osuši pre nego što je odložite.
  • Ako imate veoma vlažnu kuću, koristite regulator vlage.
  • Uverite se da održavate temperaturu oko 22 stepena. Srebrna ribica voli topla mesta.
  • Odbacite stari papir i ne ostavljajte ga predugo izloženim. Ako ne želite da ga bacite, čuvajte ga u zatvorenim kontejnerima.
  • Čuvajte krompir i voće na suvim mestima. Ove dve stvari su izuzetno privlačne za ove "ribe".

Da li je šteta već nastala?

Isprobajte sledeći trik sa krompirom: prepolovite krompir i stavite ga u otvorenu plastičnu kesu. Srebrne ribice vole skrob, pa će se u gomilama sjatiti ovde. Ako ste uhvatili nekoliko buba, zatvorite plastičnu kesu i bacite je.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU