Ostavite bademe da "prenoće" u VODI pre konzumiranja: Razlog će vas ODUŠEVITI

31. 05. 2021. 000000 17:45

Foto: Piksabej

Preporuka je da se nekoliko badema dnevno pojede svaki dan jer su izuzetno zdravi. Ipak, prave benefite badema osetićete tek kada ih ostavite potopljene u vodi.

Potapanjem badema u vodu smanjuje se količina tanina i kiselina koje se nalaze u ljusci ovog orašastog ploda.

Pročitajte još: Domaći KREMASTI sladoled od ORAŠASTIH PLODOVA, spreman za 20 MINUTA! (RECEPT)

Iz mokrih badema telo će još bolje "upiti" svu njihovu hranjivost, vitamine i minerale, i stimuliraće aktivnost enzima u telu, čime se poboljšava probava. Dodatni plus potopljenih badema je taj što su kao takvi još ukusniji od suvih, i  mogu se lakše koristiti u brojnim receptima.

Natopljeni bademi imaju više vitamina B i enzima poput lipaze od suvih badema. Blanširani bademi su takođe dobar izvor kalijuma, vlakana, proteina i zdravih masnoća, dok s druge strane imaju malu količinu zasićenih masti.

Kako pravilno potopiti bademe?

Najbolje bi bilo kada bi bademi 24 časa proveli u vodi. Oko 250 grama badema stavite u posudu ili lonac i prelijte ih toplom vodom. Nakon 12 sati iscedite vodu i dodajte bademima dve kašičice soli. Nakon toga ponovno napunite posudu ili lonac toplom vodom i ostavite bademe u njoj još 12 sati.

Ukoliko se ne odvoji sama, natopljenim bademima lako će se skinuti ljuska.

Mokre bademe možete koristiti nedelju dana, tokom kojih oni neće izgubiti ništa od svoje nutritivne vrednosti.

Pročitajte još: ORASI - Najbolja prevencija ubrzanog STARENJA i izvor VITAMINA E

Zbog veće količine vitamina E, vlakana i folne kiseline, bademi koji su bili u vodi povoljno deluju na probavu, pomažu kod dijabetesa i hroničnih bolesti poput srčanih problema i reumatoidnog artritisa.

Pored toga, ovakvi bademi pomažu u rešavanju kožnih problema.

Mokri badem odličan je saveznik i mršavljenju, jer njihova bogata količina vlakana umanjuju osećaj gladi, čime se smanjuje unos kalorija i podstiče gubitak kilograma.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU