Srpsko jermenski brakovi su najuspešniji iz dva dobra razloga
Da li ste znali da među 2.5000 srpsko-jermenskih brakova nije bilo više od dva, najviše tri razvoda?
Pročitajte još: Tito je znao, a vidovnjakinja najavila: ZLATNA VODA u Zmajevu otkriva Atilin grob
U Srbiji živi oko 5.000 Jermena, a većina ih živi u mešanom braku sa našim građanima. Naime, od 1988. do 1992. godine u Jerevanu su naši ljudi gradili fabriku robota "Mars" koju je finanasirala Margaret Tačer. U tom periodu je sklopljeno 2.500 brakova i u njima je rođeno najmanje još toliko dece. Ipak, procene su da u Srbiji sada, uz potomke, živi i daleko više Jermena.
Slavimo oba praznika, jedemo i srpsku sarmu i jermensku tolmu.
Svi se oni osećaju i kao Srbi i kao Jermeni. Pošto tradiciju i jednog i drugog naroda, a to nimalo nije teško jer nas vezuje hrišćanstvo.
Pročitajte još: Staljinov SAN bio je da na Arktiku rodi LIMUN, pa je Lisenko smislio "JAROVIZACIJU"! Onda je nastao SKANDAL (VIDEO)
- U mojoj kući kuvam jermenska jela i suprug uživa u njima, a slavimo oba praznika kada se razlikuju datumi - kaže Biljana Šahrimanajan Obradović, predsednik Jermenske nacionalne zajednice u Srbiji.
Biljana u Jerevanu sa jermenskom zastavom Foto: Privatna arhiva
U Jermeniji su svi čuli za Srbiju, a pogotovo Jugoslaviju koja je bila izuzetno popularna u vreme socijalizma. Između ostalog, našu zemlju cene i zato što su naši piloti među prvima odneli pomoć posle katastrofalnog zemljotresa. Avion sa šest pilota je pao i u Jerevanu se sada može videti spomenik "Slomljena krila" posvećen našim letačima.
Pročitajte još: NAJDUŽA NOĆ u istoriji čovečanstva dogodila se 536. godine i trajala je 18 meseci. Šta se tačno desilo?
U Jermeniji su svi čuli za Gorana Bregovića i Emira Kusturicu.
Čim ustane Jermenke se srede tip-top.
Uspeh srpsko-jermenskih brakova je mnogima jasan. Pre svega, ko poznaje Jermenke zna da su to jedne od najlepših žena na svetu. Sve Jermenke imaju lepu, belu kožu, gustu crnu kosu i markantne crte lica.
- Majke nas uče da se, čim ustanemo, tip-top doteramo i da uvek budemo sređene, pa smo zato uvek primećene. Vesele su, srdačne i tople. Takođe, porodica nam je na prvom mestu i sve prepreke u braku treba da se reše, a ne da se beži od njih - ističe Biljana.
Pročitajte još: NAJDUŽA NOĆ u istoriji čovečanstva dogodila se 536. godine i trajala je 18 meseci. Šta se tačno desilo?
Jedan od najvećih jermenskih praznika obeležava se i u Srbiji. Naime, 24. aprila se obeležava genocid nad Jermenima koji je počinila Turska. Jermenski krst Hačkar nalazi se u Zemunskom parku. Posle genocida mnogi Jermeni su otišli u emigraciju pa se danas u domovini nalazi oko tri, a u dijaspori 13 miliona Jermena.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU