Položaj u kome spavate ima važnu zdravstvenu ulogu
Naše telo se tokom sna regeneriše i zato je veoma važno da svaki pojedinac ima dovoljno dug i zdrav san.
Pročitajte još: Ako FARBATE kosu više od 6 puta godišnje, rizikujete da dobijete bolest koja UBIJA na hiljade ljudi
Stručnjaci kažu da je za pravilno funskionisanje organizma potrebno između šest i osam sati sna, a pored toga, pravilan položaj tokom spavanja omogućiće nam da se rešimo mnogih zdravstvenih tegoba.
Bol u donjem delu leđa
Bol nas uglavnom sprečava da se namestimo u udoban položaj i da se odmorimo. Prema stručnjacima, da biste rešili ovaj problem, potrebno je da uši, ramena i kukovi budu u takvom položaju, da čine da kičma bude položena ravno. Za ovaj problem, najbolje je spavati na leđima, a ukoliko pak smavate na stomaku, ispod stavite jastuk, kako bi kičma bila u što ravnijem položaju. Takođe, izbegavajte korišćenje jastuka za glavu.
Bolovi u ramenima
Ležanje po strani u ovom slučaju može samo da poveća bol. Stoga, između kolena stavite jastuk, a ukoliko možete, spavajte na leđima, sa rukama pored tela.
Problemi sa sinusima
Simptomi prehlade ili alergije uglavnom se pogoršaju tokom spavanja. Ukoliko imate ovih zdravstvenih tegoba, spavajte na leđima, a jastuke stavite iza glave i ramena. Ovako, protok vazduha kroz nos i usta će biti bolji i lakše ćete zaspati.
Glavobolja
Spavanje sa jakom glavoboljom skoro je pa nemoguće. Ukoliko patite od migrena, pokušajte da spavate na leđima, a sa svake strane glave stavite po jedan urolani peškir.
Menstrualne tegobe
Ukoliko imate grčeve tokom ciklusa, lezite na leđa, a između kolena stavite ćebe. Na ovaj način uklonićete pritisak u abdomenu, a na stomak stavite flašu tople vode.
Pročitajte još: PAŽLJIVO: Previše vitamina je opasno, a mnogi sadrže doping!
Visok krvni pritisak
Problemi sa spavanjem i stres česti su okidači visokog krvnog pritiska. Ukoliko patite od ovog zdravstvenog problema, ne biste smeli da spavate na leđima. Radije lezite sa strane, jer će ovaj položaj spustiti pritisak.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU