Popijte ga već danas: ZELENI ČAJ je savršen za ovih PET zdravstvenih tegoba

28. 03. 2021. 000000 17:20

Foto: Depositphotos

Poreklom sa Istoka, zeleni čaj postao je popularan i u našem narodu zbog brojih dobrobiti koje ima na celokupan organizam. Mi vam donosimo pet najznačajnijih dobrobiti ovog čaja.

Pročitajte još: Veš iz mašine vadite odmah, jer će vam zdravlje biti ugroženo

Bolja moždana aktivnost

Čaj ima smirujući učinak, ali može imati i pozitivan učinak na rad mozga. Prema studiji sa Univerziteta u Bazelu, konzumacija zelenog čaja utiče i na kognitivne sposobnosti i rad mozga. Rezultati studije povezali su ispijanje zelenog čaja sa poboljšanim pamćenjem zbog uticaja kofeina i l-teanina, aminokiseline koja se nalazi u listovima čaja koja podstiče opuštanje.

Produžava život
Prema studiji koju je objavio vodeći evropski naučni časopis, redovna konzumacija zelenog čaja povezana je sa dužim životnim vekom. U istraživanju je sučestvovali više od 100 hiljada zdravih ljudi koji su razvrstani u dve grupe -  osobe koje piju zeleni čaj i one koji ne piju čaj. U proseku su oni koji su redovno pili šoljicu čaja živeli duže.

Gubitak kilograma

Zeleni čaj može vam pomoći ako želite da izgubite kilograme. Sokovi i drugi slični slatki napici uglavnom sadrže puno kalorija pa je stoga čaj zdraviji izbor. Redovno ispijanje zelenog čaja može vam pomoći u procesu mršavljenja što se može pripisati bioaktivnim sastojcima koji se nalaze u čaju.

Pročitajte još: Bez hemikalija: Napravite sami smesu za ČIŠĆENJE PROZORA od samo dva sastojka

Pomaže kod lošeg daha

Ako želite imati svež dah trebalo bi da pijete zeleni čaj. Naime, u jednoj naučnoj studiji ispitanici koji su koristili zeleni čaj za ispiranje usta imali su svežiji dah.

 

Snižava loš holesterol

Povišen holesterol uopšteno nije dobar za zdravlje, a visok holesterol može dovesti do povećanog rizika od srčanih bolesti. Redovno ispijanje zelenog čaja smanjuje dve vrste holesterola - lipoproteinski holesterol male gustine, kao i ukupni holesterol.

PRATITE NAS NA INSTAGRAMU i FEJSBUKU