Ultrazvučni talasi će se uskoro koristiti u lečenju najtežih neuroloških oboljenja
Ciljanom upotrebom ultrazvučnih talasa mogu precizno da se tretiraju bolesti mozga čije je lečenje do sada bilo ograničeno. Ovaj, kako se smatra, revolucionarni proces razvili su istraživači Univerziteta Toronto i Medicinskog fakulteta u Beču.
Pročitajte još: Zašto PRAZILUK treba da uvrstimo u ishranu? Bio je cenjen još kod STARIH EGIPĆANA
Ovakvim postupkom poboljšavaju se moždane funkcije tako što se funkcionalne nervne ćelije aktiviraju spolja. Očekuje se da ova terapija nađe primenu u tretiranju različitih neuroloških oboljenja kao što su Alchajmerova demencija, Parkinsonova bolest, moždani udar, multipla skleroza i neuropatski bol.
Nova terapija se, kako se navodi, već nalazi na pragu široke upotrebe u kliničkoj praksi.
Nova terapija bi mogla da pomogne kod Alchajmera, Parkinsona, moždanog udara...
Novi terapijski pristup detaljno je objašnjen u stručnom časopisu Advanced science. Između ostalog, navodi se da, precizno fokusirani ultrazvučni talasi omogućavaju neinvazivnu hirurgiju, fokusirani prenos lekova ili gena na određena mesta u mozgu i terapeutsku modulaciju neuronskih mreža kod različitih moždanih oboljenja.
Pročitajte još: Dr Mirjana Mitrović kaže da modrice nisu retkost, ali su opasne ako na telu imate i OVE simptome
Pri tome, veoma je bitna činjenica da ciljana upotreba ultrazvučnih impulsa nema gotovo nikakve nuspojave. Oboleli od Alchajmera su u ovoj pilot-studiji pokazali poboljšanja koja su trajala tri meseca.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU