PILING radite prema tipu kože: Kako treba da se brinemo o masnoj, a kako o suvoj koži?
Pilingom se uspešno uklanjaju mrtve ćelije kože, zbog čega ona izgleda zdravije, svetlije i svežije.
Razlikujemo nekoliko vrsta pilinga i delimo ih na mehaničke, hemijske i enzimske, odnosno biološke. Neke možete da napravite sami dok su ostali rezervirani za kozmetičke salone. Važno je da odaberete piling prema tipu kože i vrsti problema. Suva koža nema dobar zaštitni sloj te se mrtve ćelije kože lakše skidaju, pa se osobama sa suvom kožom piling preporučuje ređe u odnosu na osobe s masnom kožom, koja ima ubrzani proces obnove ćelija.
Pročitajte još: Koliko vremena je potrebno da izdvojimo za PRANJE LICA kako bi koža bila lepša?
Ako imate suvu kožu izbegavajte proizvode s mnogo alkohola jer će je dodatno isušiti, a dobro će vam doći pilinzi koji sadrže kokos ili šea maslac, budući vam je koža suva, ne koristite više od dva puta nedeljno, a nakon toga je obavezno hidrirajte.
Foto: Deposit
Masna koža je otpornija pa piling možete da koristite do pet puta nedeljno. Nakon pilinga obavezno hidrajte kožu bez obzira što je prirodno masna. Ako pak preterate s isušivanjem kože možete izazvat iritaciju i crvenilo. Na taj način možete dodatno podstaknuti telo da luči masnoću kao reakciju na preterano isušivanje.
Piling normalne kože možete da radite do tri puta nedeljno. Trudite se da ne preterate jer u suptornom činite više štete nego koirsti.
Pročitajte još: Tri greške koje pravimo ako imamo SUVU KOŽU: Promenite navike i videćete rezultate
Kod mešovite kože, odnosno ako imate masnu T zonu i suve obraze, uradite piling T zone i nakon nje dobro hidrirajte suve delove kože, dok one masne poštedite većih količina masnoće.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU