RUSKI lekar Torsunov tvrdi: Lezite na vreme, u suprotnom – vaša INTELIGENCIJA OPADA
Mozak, um i svest se odmaraju u periodu od 21 do 23 časa. Ukoliko ne zaspemo u ovom periodu, mentalne sposobnosti i inteligencija će postepeno opadati. Tako će se negativne posledice značajno osetiti tek posle nekoliko godina, dok je naš mozak za to vreme postupno i neprimetno odumirao.
Pročitajte još: Stvari koje morate IZBACITI IZ ORMARA do svoje 30-te
Ideju poštovanja takozvanog prirodnog režima propagira i doktor Oleg Torsunov, ističući da je ovo jedina razumna dnevna rutina koje se moramo pridržavati.
Ovaj ruski lekar i priznati stručnjak u oblasti porodične psihologije objašnjava da je svakodnevni život u korak sa vremenom izdiktirala priroda, a da svaki period dana podrazumeva određene rutine. Menjanje ovih rutina podrazumeva i narušavanje zakona prirode, koji trajno mogu doneti negativne posledice po svakog čoveka.
Pročitajte još: Jedanaest ŽENSKIH SITNICA koje će vas oraspoložiti u sekundi (VIDEO)
odlazak u krevet i tonjenje u san idealno je od 21 časa, dok bi u san trebali da zapadnemo već oko 22 sata
- Nije uzalud što se velika većina živih bića danju budi, a noću spava, ujutro želi jedno, popodne drugo, a uveče treće. To je zbog uticaja planeta. Sunce aktivira procese u telu i moć delovanja, mesec daje opuštanje i priliku za odmor. Uticaj sunca ne dopušta telu da se potpuno opusti, a uticaj meseca ne omogućuje potpuno funkcionisanje bez oštećenja ljudske psihe – objašnjava ovaj ruski lekar, koji svoja predavanja o prirodnom režimu života održava širom sveta u cilju edukacije i očuvanja mentalnog zdravlja ljudi.
Foto: Pixabay
Posledice narušavanja prirodnog režima, kako objašnjava ovaj stručnjak su, postepeno propadanje mentalne sposobnosti i racionalnog razmišljanja. Naime, naučno je potvrđeno da se svest i um odmaraju se od 21 sat do 23 sata. Stoga, odlazak u krevet i tonjenje u san idealno je od 21 časa, dok bi u san trebali da zapadnemo već oko 22 sata.
Sa opadanjem snage uma, započinju teskoba i oštećenje pamćenja, odnosno mentalna nestabilnost
Pročitajte još: Frizeri tvrde: Prečesto PEREMO KOSU, šta je rešenje?
Pad mentalne snage i inteligencije ne događa se odmah, već postupno i često neprimetno, pa se negativne posledice mogu se nakupiti tokom godina.
- Kad snaga uma opadne, čovek ne može razumeti šta je dobro, a šta loše. Teško je shvatiti šta treba da radimo u određenim životnim situacijama, činimo greške neprestano i kasnije žalimo zbog njih. Dalje, posle toga je teško rešiti se loših navika. Sa opadanjem snage uma, započinju teskoba i oštećenje pamćenja, odnosno mentalna nestabilnost – objašnjava Oleg Torsunov, stručnjak u oblasti prirodne psihologije.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU