Prvi zakon za lepe usne je VLAŽAN, a drugi je SOČAN

28. 11. 2020. 000000 10:20

Foto: Depozitfoto

Da bi i u periodu pred nama oni delovali zdravo i lepo, potrebna im je dodatna nega, koja ne zahteva mnogo truda, već samo posvećenost i doslednost.

Pročitajte još: Ovako se najednostavnije lepota održava na prirodan način

Negujte ih Foto: Depozit

Često nam najpre pogled padne na nečije usne, pa zašto bismo im dozvolili da budu suve i ispucale? Osim što tada ne izgledaju lepo, mogu nas i neprijatno zatezati i boleti prilikom razgovora, jer imaju najtanji epiderm, bez lojnih žlezda i najosetljiviji su deo kože lica.

Pre izlaska iz kuće namažite usne.

Za početak, trebalo bi da nam postane navika da ih pre izlaska iz kuće namažemo hidratantnom, hranljivom kremom, koja će ih štititi od spoljnih uticaja.

Takođe, trebalo bi uvek sa sobom da nosimo balzam za usne, kojim ćemo ih namazati s vremena na vreme, dok smo napolju. Najbolje bi bilo da bude bez boje i mirisa, sa ši puterom, glicerinom, alojom, vitaminom E, pantenolom...

Pročitajte još: NIKAKO nemojte spavati sa uključenim grejanjem, jer to je za kožu P-A-K-A-O

Želite da se doterate i izađete negde? Srećom, važeći trendovi u šminkanju oslanjaju se na prirodan izgled, što će dobro doći i vašim usnama. Pokušajte da u potpunosti izbegnete stavljanje karmina, a, ako već ne možete bez njega, pre nanošenja na usne utapkajte malo grožđane masti koja će sprečiti da ruž "izvuče" neophodnu vlagu iz njih.

Ovako se pravi balzam
Potrebna su tri prirodna sastojka:  tri kašike pčelinjeg voska, kao i po jedna i po kašika bademovog i kokosovog ulja, kao i kašike meda. Najpre polako na niskoj teperaturi zagrevajte vosak u šerpici, a kada postane vruć dodajte, uz mešanje, ulje, sklonite sa ringle pa sipajte med. Smesu, dok je još u tečnom stanju, prespite u kutijicu ili bočicu i ostavite da se ohladi, a već sutradan ručno pravljeni balzam možete da koristite.
Grožđana mast se ne koristi samo zimi.

Mada grožđanu mast najčešće vezujemo za neka davna vremena, kada su se usne samo njome i mogle negovati, veoma je korisna i danas jer sadrži prirodna ulja, a često i pčelinji vosak i propolis, koji prodiru do najdubljih slojeva kože, podstičući obnavljanje kolagena.

Pojedine su na bazi kokosovog ulja, koji ide u "pratnji" vazelina, pa ih zajedno koža polako upija, štiteći usne i više sati.

Pročitajte još: Da li ugrožavate zdravlje modnim trendovima?

Ako grožđanu mast izbegavate zbog toga što ne znate da li su vam prsti dovoljno čisti da biste je njima nanosili, pa je ostavljate samo za kućnu upotrebu, možete da je nanosite štapićem za uši ili drvenom drškicom od sladola, koje ćete, u tašni, čuvati i nositi u malim kesama sa klizećim zatvaračem.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU