Od ovog minerala "BEŽE" virusi! Evo gde ga ima najviše

22. 11. 2020. 000000 20:20

Foto: Depositphotos

Sezona gripa je u toku, a na žalost i broj obolelih od kovid-19 svaki dan raste. Svetska zdravstvena organizacija (WHO) svakodnevno upozorava na opasnost poklapanja epidemije korona virusa i gripa.

Pročitajte još: Najnovije istraživanje pokazalo da će do 2050. više od četiri milijarde ljudi imati prekomernu telesnu težinu

Upravo je zato važno voditi računa o zdravlju, zdravo se hraniti i poštovati preporučene mere. U borbi protiv infekcija jod je izuzetno važan za jačanje imuniteta. U prilog tome svedoči nedavno objavljeno istraživanje dr Gerija Vorena u publikaciji "Research Gate", gde kaže kako povećani dnevni unos joda, a u granicama maksimalne dozvoljene doze, ubrzava apoptozu, to jest smrt ćelija zaraženih kovidom-19, čime se sprečava dalje širenje virusa.

Više puta objavljene, naučne analize potvrđuju ovu tvrdnju a sve u cilju obavljanja tri važne telesne funkcije u borbi protiv kovida: deaktivacija kovida u nosu prisustvom joda u nosnoj sluzi, deaktiviranje kovida na koži pre nego što uđe u telo jodom iz znoja i ranije spomenuta apoptoza, kako bi se zaustavilo repliciranje virusa.

Foto: despositos

Pročitajte još: Ne bacajte pare! Napravite sami BOMBONE PROTIV KAŠALJA (VIDEO)

Mogućnost prenosa Covida-19, a samim tim i smrtnosti, na ovaj način značajno se smanjuje.

Pročitajte još: Vežbe koje čuvaju vitalnost i vraćaju energiju

Pošto ga organizam ne proizvodi, jod bi trebalo da unosimo svakodnevno i to od 1,5 do 2,4 miligrama, zavisno od telesne težine, a savetuje se da je to najbolje činiti uniseći ga ishranom i vodom.

Joda ima najviše u jodiranoj kuhinjskoj soli, morskoj ribi, naročito plavoj, u svim morskim plodovima, kao i u ananasu, šargarepi, algama.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU