BJUTI SLIP: Šta je i zašto je važan?
Fizički odmor tela tokom sna je jedan od najbitnijih faktora kojim održavamo nivo energije tokom dana optimalnim, i jednostavan način da izgledamo onako kako bismo voleli.
Tokom sna telo se regeneriše i skuplja energiju koja će nam biti potrebna tokom narednog dana, ali je veoma bitno razgraničiti stvari kao što je bjuti slip. Kakve rezultate on daje?
Pročitajte još: Jedete samo kada ste gladni? Evo zbog čega to NIJE DOBRO
Dobar i čvrst san zaista znači da ćete se osećati bolje, a kada se bolje osećate – bolje i izgledate
Šta je bjuti slip i na koji način utiče na nas?
Iako ga neki smatraju samo frazom i praznim obećanjem, mnogi dermatolozi se sa tim ne bi složili. Terapija snom i adekvatan odmor se preporučuju čak i u regulaciji hormonskih disbalansa – a znamo koliko je hormon stresa (kortizol) opasan neprijatelj koji pravi one neprijatne brazdice po licu, ali utiče i na sveopšte stanje tela i duha.
Smatra se da pravi bjuti slip nije potpun i nema toliki učinak ukoliko ne dozvolimo telu da se od stresa odmori od 7 do 9 sati.
Bjuti slip je nauka u službi lepote
Naučnici sa Univerziteta u Ohaju došli su do zanimljivog otkrića ispitujući jedan od procesa vezanog za metabolizam – katabolizu/katabolizam.
Pročitajte još: Ovi znaci ukazuju na to da pijete PREVIŠE KAFE
LJudi koji nisu imali dovoljno sna, izgubili 30 posto više vode u periodu od 72 sata nakon oštećenja kože
Prirodni ritam tela koji ne bi trebalo remetiti
Ćelije u našoj koži imaju programiran i nepromenjiv, prirodni ritam od 24 sata tokom kog se oporavljaju i ponovo uspostavljaju svoju primarnu, zaštitnu funkciju.
Pročitajte još: ŽVAKA, 56 ZRNA PIRINČA i još 5 saveta kako da rešite PROBLEM sa GORUŠICOM
Kada koža nema dovoljno vlažnosti u sebi ona gubi elastičnost i dvostruko više je podložnija nastanku znakova starenja i neujednačenoj pigmentaciji.
Pročitajte još: Doktorka JORGA: ŠARLATANI vagom mere VITAMINE i MINERALE u organizmu! Evo šta je ISTINA
Noć je prirodni period u toku dana kada su one “naučene” da sprovode svoj proces oporavljanja, stoga, ako malo spavate, smanjujete koži mogućnost da se oporavi, a usled uticaja mnogih drugih, nepovoljnih faktora (neadekvatna higijena, vetar, smog i dr.), kao rezultat imamo dehidriranu ili suvu kožu.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU