Ceo život živimo u ZABLUDI! Evo kako se, u stvari, ISPRAVNO PERE VEŠ u mašini
Pranje veša u mašini ne zahteva mnogo znanja i filozofije, ali ipak postoje pravila za količinu deterdženta i omekšivača koji su najučinkovitiji. Ono što je značajno je da mi to verovatno ceo život pogrešno radimo.
Pročitajte još: Ne ide vam na poslu? Okružite se biljkama koje DONOSE NOVAC
Australijanka tvrdi da je apsolutni mit da više deterdženta automatski znači i čistiju odeću. Naprotiv.
Pročitajte još: PET biljaka koje NE možete UBITI
Uzimajući u obzir da je sapun proizvod na bazi masti, prevelika količina može ostaviti tragove, zbog čega će odeća, naprotiv, izgledati prljavije. Osim toga, ljudi često zbog previše opranog peškira dobiju osip i iritaciju na koži. To se dešava jer se višak sapuna zalepi za tkaninu i sušenjem se zagreje. Zato peškiri iz mašine izlaze izuzetno meki, ali već dan kasnije poprimaju svoj klasičan, grub oblik.
Luš savetuje da se prilikom upotrebe deterdženta vodite pravilom – manje je više. Dovoljno je da stavite tek osminu preporučene količine praška ili tečnog deterdženta. One koje se pune odozgo zahtevaju četvrtinu iste količine.
Pročitajte još: Da li imate KRASULU u svom domu? Kada čujete ŠTA PRIVLAČI odmah ćete je nabaviti!
Sa druge strane, iako navodno više omekšivača daje savršen izgled i teksturu, ona u to ne veruje tvrdeći da to jednostavno ne deluje.
Pročitajte još: Kako da ovih PET ZAČINA uzgajate KOD KUĆE
- Osnova omekšivača je ulje koje se lepi za odeću u pranju. Radije stavite sirće umesto omekšivača u pregradu za omekšivač. Verujte da neće biti nikakvog mirisa sirćeta na kraju - poručila je Lušova.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU