DRUIDI i danas postoje, obučavaju se za SVEŠTENIKE, pevače i ŠAMANE (VIDEO)

14. 08. 2020. 000000 21:00

Foto: Youtube/ screenshot OBOD

Mnogo je priča o druidima, drevnim sveštenicima Kelta, ali su do danas ostali misterija, uprkos tome što postoje neo-druidski kultovi, u čijoj je osnovi, najčešće, poštovanje prirode, različitosti i ljubavi. To su oni koji, obučeni u ono što što smatraju odeždom drevnih druida, izvode ceremonije u prirodi i na mestima poput Stounhendža.

Pročitajte još: Na brdu iznad Banata zemlja IZBACUJE LJUDSKE KOSTI? LJudi i danas pričaju o KLETVI koja se OBISTINILA (FOTO)

Međutim, iako se pominju u legendama i folkloru, skoro da nema pisanih zapisa o tome ko su zaista bili i odakle potiču. Ipak, postoji uvreženi stav da su bili veoma cenjeni, da su imali božansku povezanost sa prirodom, i da je njihovu mudrost cenilo i plemstvo. Zna se da su bili keltskog porekla, premda postoji i teorija da korene dele sa istočnim kulturama.

Druid je hrast
Reč "druid" ili "druvid" i označava hrast, odnosno - poznavanje hrasta. Sve što se zna zasniva se na rimskim i spisima zasnovanim na interpretacijama zapisa koji su viđeni kao iskrivljena rimska propaganda.
Cezar je pričao da su plemeniti, ali prinose ljudske žrtve...

Smatra se da su keltski druidi dospeli u područje poznato kao Galija, koje su osvojili Rimljani. Jedan od najboljih pisanih izveštaja potiče od Julija Cezara koji ih je opisao kao civilizovan, mudar i plemenit "soj" koji je imao neobičan običaj: ritualno prinošenje ljudskih žrtava.

Ko su, zaista, bili Druidi? Foto: Youtube/ screenshot OBOD

Iz Cezarovih zapisa potiče i priča o tome da su druidi žrtvovali zločince u masivnoj drvenoj lutki, koja bi bila napunjena ljudima i spaljena. Cezar je tvrdio da su Gali bili toliko sujeverni da bi prinosili na žrtvu i nevine ljude - ako bi ponestalo zločinaca. Mnogi ovaj prikaz smatraju netačnim.

Reinkarnacija
Druidi su verovali u reinkarnaciju - da su duše besmrtne i da mogu biti ponovo rođene u različitim životnim oblicima. Smatralo se da postoje dve ravni postojanja; svet koji sada doživljavamo i "drugi svet".
Školovali su se po 20 godina, žene su napredovale.

Nije bilo lako postati druid: u zavisnosti od vrste "posla" za koju je neko obučava, školovanje je moglo da potraje i do 20 godina, što je posebno upečatljivo kada se zna da je tada životni vek bio tek nešto preko 40.

Pročitajte još: Ovde se pred KOSOVSKI BOJ pričestio CAR LAZAR i tog trenutka se desilo ČUDO koje traje do DANAS (FOTO)

Navodno su i žene mogle da postanu sveštenice, i one su imale pravo da učestvuju u ratovanju, ali i da se razvedu od muža. Postojala su tri reda za koje bi druidi bili obučavani: prorok, sveštenik i bard (pevač). U školi su se sve lekcije podučavale i pamtile kroz praksu. Pesma, poezija i pripovedanje bili su od najvećeg značaja, jer druidi nisu ništa zapisivali.

Ostavili su nam reč "bard" - pevač".

Neo-druidizam je danas popularan. Pa je tako šezdesetih godina prošlog veka uspostavljen novi red druida, poznat kao Red bardova, ovata (keltski sveštenik) i druida (Order of Bards, Ovates and Druids - OBOD). Ova organizacija postala je poznata širom sveta i broji oko 20.000 članova.

OBOD vodi mentorstva, časove i radionice putem interneta, kako bi razvio tri discipline, opisane kao duhovnu praksu koja govori o kreativnosti, prirodi i mudrosti. Tri kategorizacije OBOD-a su alternativno opisane kao pevač, šaman i mudrac. Upravo ovaj red poznat je po ceremonijama koje se obavljaju kod Stounhendža, tokom solsticija, jer se smatra da je ciklus godišnjih doba  ključ za pronalaženje unutrašnje harmonije.

Moderni druidi
Moderna druidska verovanja nisu religija u klasičnom smislu, već se više zasnivaju na ideji o bratstvu ili ezoterijskom društvu koje prihvata sve religije. Dobar moderni druid se ne trudi da nekoga uveri u svoje stavove.

Pročitajte još: OTKRIVAMO! Slobodan Milošević spasio CRKVU U RUSIJI, zbog toga oni danas pišu Ujedinjenim nacijama

Svako ima svoj "aven" i različit je kod ljudi.

Jedna od osnova druidskih verovanja je ideja o "aven" - božanskoj inspiraciji, koja se često opisuje kao gnoza, ili intuitivna mudrost koja je izvedena iz prakse druidizma. Smatra se da je aven jedinstven kod svakog pojedinca, i simbolično je predstavljen sa tri zraka koja predstavljaju harmoniju i univerzalnu ravnotežu.

Rituali današnjih druida Foto: Youtube/ screenshot OBOD

Mnogi i dalje misle da su druidi graditelji Stounhendža, s obzirom na njihovo poštovanje prema monolitnim mestima. Ovu ideju je prvi put izneo engleski arheolog Džon Obri 1640. godine, a kasnije ju je nadogradio Vilijam Stukli. Međutim, ta teorija je diskreditovana jer je analiza ugljenikom C14 pokazala da kamenje datira iz 3100. godine pre nove ere, dok poznata istorija druida počinje oko 300. godine pre nove ere.

Druidi su sa Atlantide?
Jdna neverovatna teorija čak tvrdi da je grupa drevnih Druida sa Atlantide izgradila ovo mesto, koristeći neku egzotičnu ili antigravitacijsku tehnologiju.
Druidi nisu izgradili Stounhendž, ali ga cene.

U predanjima se pominje da nije čuveni Merlin odgovoran za premeštanje stena težine 20 tona, već izvesni Taliesin, iz druidskog reda Perlita, koji je praktikovao magijsku alhemiju ili je posedovao antigravitacijsku tehnologiju.

Pročitajte još: Čobanin pronašao džinovsku lobanju i odneo je u CRKVU: Sutradan je NESTALA, a decenijama kasnije procurila su OBJAŠNJENJA

Postoji predanje da su Perliti stigli u Vels nakon potonuća Atlantide, što se podržava navodnom sličnošću sa istočnim religijama - obe "strane" pominju reinkarnaciju, pa stoga moderni druidi ne beže od proučavanja hinduizma i Veda.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU