Imate li NOĆNE MORE? Možda je razlog u ovome
Većina ljudi barem je jednom u životu je iskusila noćne more, sa kojima se uplašeno budi i o njima razmišlja ceo dan. Iako im uzrok nije poznat, postoje faktori koji povećavaju verovatnoću da se one pojave.
Ukoliko je soba toplija, snovi će biti "življi"
Noćne more mogu nas toliko iscrpeti da ujutro nemamo snage da ustanemo iz kreveta. Uprkos brojnim istraživanjima i analizama, još uvek se šta ih uzrokuje niti kako ih možemo izbeći. Ipak, značajan uticaj ima toplota prostorije u kojoj spavamo.
Pročitajte još: Savet Dikensa za SREĆAN ŽIVOT: Nakon strašne nesreće napisao je PORUKU koja i danas objašnjava sve
Doktor Neil Stenli, bivši šef Britanskog društva za spavanje, tvrdi da zagrejana soba može uticati na kvalitet sna i izazvati noćne more.
- Na žalost, toplota čini snove življima, što može dovesti do noćnih mora. Ako je u spavaćoj sobi pretoplo, R.E.M. faza sna mogla bi trajati duže, a to je faza u kojoj su snovi življi. Ako imate dužu R.E.M. fazu, veća je verovatnoća za noćne more - objašnjava doktor Stenli.
Pročitajte još: Imao je TRI imena, a ostavio je značajan trag u srpskoj književnosti: Znate li ko je bio ALKIBIJAD NUŠA?
On tvrdi kako je idealna temperatura sobe u kojoj se spava je od 16 do 18 Celzijusovih stepeni.
Osim spuštanja temperature u sobi, obratite pažnju na još nekoliko faktora koji mogu uticati na pojavu noćnih mora. To su stres, alkohol, lekovi, vrućina i konzumacija jako začinjene i teške hrane pre odlaska na spavanje.