Све зависи од особе до особе - некима помогне, некима не.
Многи људи боре се са јаким мигренама, честом главобољом и неподношљивим менструалним боловима ни не слутећи да им једна оваква ствар може помоћи.
Пирсинг мајстор Бен Таубер из Њујорка приметио је да људи све чешће траже пирсинг на одређеним местима, јер су им акупунктуристи рекли да им то може помоћи да ублаже болове.
Стручњак је испричао за медије да се бушењем одређених делова уха "погађају" одређене тачке које су одговорне за мигрене, неподношљив осећај глади и менструалне болове.
"Даитх" пирсинг је пирсинг који се буши у унутарњем делу уха и наводно је један од најболнијих, а требало би да помогне да се смање мигрене. Слушајући искуства својих муштерија, Бен тврди да ово заиста делује.
Прочитајте још: На све ове ствари утиче једна ЖВАКАЋА ГУМА
- Често ми људи долазе и траже да им пробушим овај део уха, а доста њих ми је јавило да им је заиста помогло са мигренама - истакао је Бен.
Бушење унутарњег дела хрскавице, стручно названо "Тасх Роок" пирсинг требало би да смањи менструалне болове код жена.
Прочитајте још: Пазите шта једете док ПИЈЕТЕ ЛЕКОВЕ: Чоколаду заборавите, а не мешајте АНТИБИОТИКЕ и ЛИМУНАДУ
- Имао сам клијенткињу која ми је објаснила зашто жели пирсинг баш на овом месту - њен акупунктуриста јој је рекао да ће то смањити муке које има сваког месеца када стигну они дани - испричао је Бен и открио да је имао клијента који је тражио "Оутер Цонцх" пирсинг који му је смањио болове у доњем делу леђа, поправио пробаву и смањио нападаје глади.
Акупунктуриста Даниел Еллиот на ову тему рекао је: - Многи људи примете промену на боље са одређеним тегобама након акупунктуре, али све је то краткотрајно. Зато су у потрази за нечим што би их дуже решило болова и тегоба, а пирсинг је постао популарна метода.
Прочитајте још: Професорка са Харварда тврди: "ОВО УЉЕ ЧИСТИ ЈЕ ОТРОВ, НАЂИТЕ ЗАМЕНУ!"
Док се неки слажу с овом теоријом и препоручују својим пацијентима, из Цлевеланд клинике кажу да пирсинг не може да буде лек нити решење за ове дијагнозе и тегобе.
- Нема клиничког истраживања које би то потврдило и мислимо да је реч о Плацебо ефекту. Бен ипак тврди да све зависи од особе до особе - некима помогне, некима не.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ